1.5 Milyon Euro Yetmedi FIFA’ya Gitti

1.5 Milyon Euro Yetmedi FIFA’ya Gitti
A+
A-

Nenad Bjelica gitti… ancak Trabzonspor’un başına dert açmaya devam ediyor. Hırvat teknik adam her ne kadar “karşılıklı” sözleşme fehsini kabul etse de ileriye doğru alacaklarını garanti altına almak için FIFA’ya gitti.

Trabzonspor sezon sonuna kadar olan 1.5 milyon euro’luk alacağını gelecek yılın Temmuz ayına kadar Hırvat teknik adama aylık 150 bin euro’luk taksitler halinde ödeyecek. Ancak kariyeri boyunca en fazla 650 bin euro maaşa çalışan Bjelica, eğer önümüzdeki 1.5 yıl içinde 1.5 milyon euro ve üzerinde bir maaşla iş bulamazsa Trabzonspor’dan para almaya devam etmek istiyor.

Bu kapsamda her ne kadar KAP’a “karşılıklı anlaşma” olarak sözleşme feshi bildirilse de Bjelica’nın avukatı sözleşme kopyasını FIFA’ya gönderdi. İş bulamaması durumunda sözleşmesinde yer alan aylık 150 bin euro’luk maaş maddesinin ödenmesi için işlem başlattı.

Bjelica iş bulamazsa Trabzonspor bu rakamı ödemek istemiyor. Ödemeyi de düşünmüyor. Konuyu hukukçularla tartıştı. Hırvat teknik adamın yaptığı FIFA hamlesinin karşısına kendi hukuklçularına neler yapılabileceğini araştırması talimatını verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.