Bilgisayarınızı mobil etkin nokta olarak kullanma

Bilgisayarınızı mobil etkin nokta olarak kullanma
A+
A-

Windows 11

İnternet bağlantınızı Wi-Fi üzerinden diğer cihazlarla paylaşarak Windows bilgisayarınızı bir mobil etkin nokta haline getirin. Wi-Fi, Ethernet veya hücresel veri bağlantısını paylaşabilirsiniz. Bilgisayarınızın hücresel veri bağlantısı varsa ve bunu paylaşırsanız veriler mobil İnternet tarifeniz üzerinden kullanılır.

 1. Başlat’ı  ve ardından Ayarlar > Ağ & İnternet >Mobil etkin noktası’nı seçin. 
 2. İnternet bağlantımı şuradan paylaş için paylaşmak istediğiniz İnternet bağlantısını seçin.
 3. Paylaşım yerine için Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden bağlantınızı nasıl paylaşmak istediğinizi seçin. Wi-Fi genellikle daha hızlıdır ve varsayılandır.
 4. (İsteğe bağlı) Özellikler bölümünü genişletin, ardından Düzenle’yi seçin ve yeni bir ağ adı, parola ve ağ bandı girin. Kaydet‘i seçin.
 5. Mobil etkin nokta ayarları sayfasının üst kısmındaki Mobil etkin nokta iki durumlu düğmesini açın.Not: Bilgisayarınızda hücresel bağlantı varsa mobil etkin noktanızı uzaktan açabilirsiniz. Windows bilgisayarınızın mobil etkin noktanızı açmasına izin vermek için her iki cihazın da Bluetooth’u olması ve eşleştirilmiş olması gerekir.
 6. Diğer cihazda bağlanmak için o cihazdaki Wi-Fi ayarlarına gidin, ağ adınızı bulup seçin, parolayı girin ve bağlanın.

Windows 10

İnternet bağlantınızı Wi-Fi üzerinden diğer cihazlarla paylaşarak Windows 10 bilgisayarınızı mobil etkin noktaya dönüştürün. Wi-Fi, Ethernet veya hücresel veri bağlantısını paylaşabilirsiniz. Bilgisayarınızın hücresel veri bağlantısı varsa ve bunu paylaşırsanız veriler mobil İnternet tarifeniz üzerinden kullanılır.

 1. Başlat’ı  ve ardından Ayarlar > Ağ & İnternet > Mobil etkin noktası’nı seçin.  
 2. İnternet bağlantımı paylaş seçeneği için paylaşmak istediğiniz İnternet bağlantısını seçin.
 3. İsterseniz Düzenle’yi seçin > Kaydet‘> yeni bir ağ adı ve parola girin.
 4. İnternet bağlantımı diğer cihazlarla paylaş‘ı açın.
 5. Diğer cihazda bağlanmak için o cihazdaki Wi-Fi ayarlarına gidin, ağ adınızı bulup seçin, parolayı girin ve bağlanın. Videolu Anlatım İçin Buraya TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.