Facebook’ta Grup Sayfası Silme (Bilgisayardan)

Facebook’ta Grup Sayfası Silme (Bilgisayardan)
A+
A-

Bir grup yöneticisiyseniz grubu oluşturan kişinin gruptan ayrılmış olması ya da grubu oluşturan kişi olmanız koşuluyla, tüm üyeleri gruptan çıkarıp (üyelere özel gruplarda) veya tüm üyeleri engelleyip (herkese açık gruplarda) sonra kendiniz gruptan ayrılarak Facebook grubunuzu silebilirsiniz. Grupta hiç üye kalmadığında grup otomatik olarak silinir.

Grup silmek kalıcı bir işlemdir ve geri çevrilemez. Alternatif olarak bir grubu duraklatmayı da seçebilirsiniz. Duraklatma ve sileme işlemlerinin farkları hakkında bilgi alın.

Grubu silmek için:

  1. facebook.com/groups adresine gidin ve grubunuzu seçin.
  2. Grubun üst kısmındaki Üyeler‘e (üyelere özel gruplar için) veya Kişiler‘e (herkese açık gruplar için) tıklayın. İlk önce Daha Fazla‘yı seçmeniz gerekebilir.
  3. Tüm üyelerin adlarının yanındaki  simgesine tıklayın ve Üyelikten çıkar‘ı (üyelere özel gruplar için) veya Grupta engelle‘yi (herkese açık gruplar için) seçin.
  4. Devam etmek için İleri‘ye ve Onayla‘ya tıklayın.
  5. Diğer üyeleri çıkarıp grupta en son siz kaldığınızda kendi adınızın yanındaki  simgesine tıklayın ve Gruptan ayrıl‘ı seçin. Onaylamak için Grubu sil‘e tıklayın.

Bir grubu sildiğinizde grup üyelerine bildirim gönderilmez.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.