Admatic Reklam Türleri

Admatic Reklam Türleri
A+
A-

Bildiğiniz üzere ülkemizdeki yerli yazılım olarak AdSense tek alternatif olan reklam ağı Admatic. Web içerik oluşturucularının AdSense alamaması oldukça zorlaştı, bu yüzden içeriklerinden para kazanmak için idareten de olsa Admatic kullanıyorlar. AdSense alternatif olmasının ve bir çok büyük site tarafından kullanılmasının en temel nedeni ülkemizde benzer bir reklam ağının olmamasıdır.

Admatic Reklam Türleri

Admatic kazançları Türkiye’nin ekonomik durumundan farksız. Yani AdSense kadar verimi sayılmaz, ancak yine de 2. bir gelir kaynağı olarak Google AdSense alternatifi olarakkullanılacaksa oldukça yararlı ve reklam türleri sayesinde işlevsel. Dilerseniz, öncelikle Admatic reklam türleri ve kazançları hakkında birazcık bilgi edinelim.

Mobil / PC interstitial

Mobil interstitial sitenize sadece mobil cihazlarla (akıllı telefon, tablet) giren ziyaretçilere gösterilen, ekranı tamamen kaplayan reklam türüdür. Her ziyaretçiye günde en fazla üç kere gösteriliyor.  Testlerimize göre aynı ip deki ziyaretçiye gün içerisinde üçten fazla gösterildiğini görmedik.

PC interstitial Sadece Masa üstü veya diz üstü bilgisayardan sitenize giren ziyaretçilere gösterilen, ekranı tamamen kaplayan reklamlardır. Bu reklamlar afiş, video, form vb. çeşitli şekillerde gösteriliyor. Her ziyaretçiye günde en fazla üç kere gösteriliyor.

Mobil / PC Scroll Ad 300×250

Sitenizin sayfasını biraz aşağı indirdiğinizde sağ altta eski MSN bildirim pencereleri gibi çıkıp biz ihtiyarlara nostalji yaşatan reklam türüdür. Sayfayı aşağı kaydırınca çıkar, yukarı kaydırınca kaybolur.  300×250 px boyutundadır. Ayrıca kapatmak için düğmesi de mevcut. Her sayfada çıkan bir reklam türü.

Mobil / PC Imageplus

Bu reklam türü şimdilik deneme aşamasında. Site içeriklerinize entegre ettiğiniz görsellerin içinde beliren reklamlardır. Test ettiğimiz kadarıyla sanırız kodlarında bir problem var. Merkeze aldığımız görselleri zorla sola kaydırıyor. Reklam yüklemeleri uzun sürüyor. Pek kullanışlı değil. Her resimde çıkmıyor.

Mobil / PC Masthead (970×250)

Header ile içerik alanı arasına büyük bir alanı kaplayan reklam türü. Genelde videolu tanıtımlar yayınlanıyor. Youtube, bu reklam türünü bolca kullanıyor.

Mobil / PC InRead Beta

Bu da test aşamasında bir reklam türü. Yazı içeriklerinize ekleyebiliyorsunuz. Reklam kodunu nereye eklediyseniz, ziyaretçi o alana geldiğinde aşağıya doğru açılarak sürpriz yapıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.