Ertuğrul Doğan: Trabzonspor uçurumun kenarından döndü

Ertuğrul Doğan: Trabzonspor uçurumun kenarından döndü
A+
A-

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, İstanbul’da Trabzon Evi’ni ziyaret etti. Burada taraftarın ve delegelerin sorularını yanıtlayan Doğan, “Kasaya karşılıksız 70 milyon lira para koyduk. Eğer bazı sponsorlukları kulübe katmamış olsaydık, borç seviyesi 6 milyar seviyelerinde olacaktı. Bu da kulübün uçuruma gitmesi demekti” açıklamasında bulundu.

Gelirleri artırmanın gerekliliğine işaret eden Doğan, “Trabzonspor A.Ş, Trabzon’un en büyük anonim şirketlerinden biri ancak yıllık geliri, yıllık faizinin yarısını ödemiyor. Yıllık faizinin yarısını ödeyemeyen kulüp, başkasının parasıyla bir gider, iki gider, üç gider. Fazla gitmez. Onun için gelir getirici kaynaklara ihtiyacımız var. Bunu sağlamamız lazım. Trabzonspor benim de benden sonra geleceklerin cebine de sığmaz. Mevcut mali şartları bilerek geldim. Bu dönemde kulübe 70 milyonun üzerinde karşılıksız sponsorluk gelirini kasaya koyduk. Bazı anlatamayacağım konular var. Benim de hatalarım olduğu için bu göreve talip oldum. Bazı gelirleri kasaya koymamış olsaydık, kulüp bugün 6 milyar seviyelerinde borç batağında olurdu. Tabiri caizse uçurumun kenarından döndük. Kulübün satılması konusunda da şunu söylemek isterim, geliri, faizinin yarısını karşılayamayan kulübü kim satın alır?” dedi.

‘HEDEFİMİZ HER ZAMAN ZİRVEDE YARIŞAN BİR TAKIM OLMAK’

Yeni teknik direktör Abdullah Avcı ile ilgili sorulara cevap veren Ertuğrul Doğan, Avcı’nın son şampiyon teknik adam olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

Abdullah hocanın ayrılması tamamen kendi tercihi. Takıma ve yönetime zarar vermek istemediğini belirterek ayrılmasının doğru olacağını söyledi. Biz de kendisine müsaade ettik. Uzun araştırmalarımız sonucu mücadeleci futboluyla tanınan Hırvat Nenad Bjelica’yı getirdik. Ancak saha içinde beklediğimizi bulamadık. Bunun üzerine bizi en iyi tanıyan, şampiyon hocamızla yeniden anlaştık. Nenad hoca görevdeyken kimseyle görüşmedik. Bu etik olmazdı. Bjelica ile ayrıldıktan sonra Abdullah hoca ile el sıkıştık ve yolumuza devam ediyoruz. Sezonu nerede bitiririz bilmiyorum ama bizim hedefimiz her zaman zirvede yarışan bir takım olmaktır.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu ise Trabzonspor’un şampiyon olsun diye tutulmadığının altını çizerek, “Bir başkaldırıdır. Anadolu’nun rol modelidir. Trabzonspor devlere karşı mücadele veriyor. Her türlü şartta, başarılı olsak da olmasak da Trabzonspor kulübünün ve başkanının yanında olacağız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.