Fenerbahçe U19 ile çıkarsa 3 puanı silinir

Fenerbahçe U19 ile çıkarsa 3 puanı silinir
A+
A-

Fenerbahçe yönetimi bu akşam Galatasaray ile oynanacak Süper Kupa finaline U-19 takımıyla çıkacağını KAP’a bildirdi. Ancak Fenerbahçe’nin bu seviyede Süper Lig kadrosuna yazabildiği sadece 6 oyuncu var. Şimdi ne olacak. Dikkat edilmesi gereken statü ve talimat şöyle:

1- Süper Kupa Müsabaka Statüsü (SKMS)

2- Futbol Disiplin Talimatı (FDT)

SKMS madde 8/2’de takımlar oynadıkları ligin statüsüne uygun oyuncularla maça çıkmak zorundadır.

CEZASI MAÇIN 3-0 TESCİLİ VE 3 PUAN SİLME

Lig statüsüne uygun oyuncular şu şekilde açıklanabilir; her takım son transfer döneminden sonra TFF’ye bir oyuncu listesi verir. Ara transfer dönemi sonrası Fenerbahçe’nin TFF’ye bildirdiği Süper Lig’e uygun oyuncuların bulunduğu listede U-19 statüsünde sadece 6 oyuncu var. Fenerbahçe’nin Süper Kupa finaline çıkacağı U-19 seviyesinde 9 kişi oyuncusu yok.

Bu nedenle Fenerbahçe, FDT’nın 24/1-a maddesinde yazılı olan “ilan olunan saatte sahaya gelme” şartını karşılayamayacak. Cezası ise maçın 3-0 tescili ve 3 puan silme.

Bu akşam 20:30’da hakem Volkan Bayarslan’ın maça 60 dakika kala esame listelerini iki takımdan teslim alması gerekiyor. Eğer bu listede Fenerbahçe’nin Şubat ara transfer döneminde Süper Lig için bildirdiği oyuncular haricinde oyuncular olursa ihlali olarak not düşecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.