Futbol Takımları Üç Saatten Kısa Yolculuklar İçin Trenle Seyahat Edecek

Fransa Futbol Federasyonu’nun açıklamasına göre tüm ulusal futbol takımları, üç saati aşmayan seyahatlerini trenle yapacak ancak Mbappé gibi küresel yıldızlar için toplu taşıma lojistiği üzerinde çalıştıkları için ‘erkekler üst düzey takımları’ için kararın uygulanması biraz daha uzun sürecek .

Futbol Takımları Üç Saatten Kısa Yolculuklar İçin Trenle Seyahat Edecek
A+
A-

Fransa Futbol Federasyonu (FFF) futbol takımlarının, bundan böyle karbon emisyonlarını azaltmak amacıyla üç saatin altındaki tüm maçlara uçak yerine trenle seyahat edeceğini duyurdu.

Uygulama tüm ulusal takımlar için geçerli olacak ancak federasyon Kylian Mbappé gibi küresel yıldızlar için toplu taşıma lojistiği üzerine kafa yorduklarını belirtti. Bir çözüm bulunana kadar “erkekler üst düzey takımları” için kararın  uygulanması biraz daha uzun sürecek .

FFF Başkanı Philippe Diallo, geçen perşembe günü, teknik direktör Didier Deschamps ile birlikte Fransa A takımının mart ayında Lyon‘da yapılacak maçlar için trenle seyahat etme olasılığını araştırdıklarını söyledi: “Böylece Fransa takımımızın iyi bir örnek oluşturmasını ve ekolojik geçiş politikasını vurgulamasını istiyoruz.”

Sporcuların yakın mesafelerde trenle yolculuk yapması politikası, hali hazırda Thierry Henry‘nin çalıştırdığı kadın takımı ve 21 yaş altı oyuncular için yürürlükte.

Fransa’da bu yılın başlarında, herkes için kısa mesafeli iç hat uçuşları yasaklanmıştı. Yeni çevre yasasına göre, yolculuk trenle 2.5 saatten kısa sürede olması halinde, Fransızlar iç hat uçuşlarını yapamıyordu.

Ancak bu kural özel uçaklar için geçerli değil.

Kapsama sporcuların da alınmasıyla ilgili “Güvenlik ve diğer yolcuların konforuyla ilgili sorular var. Fransız ekibini yarın Lyon istasyonuna koyarsak, kalabalık olması ve trenlerin zamanında kalkmaması mümkün” diyen Diallo, “Bu yüzden mart ayından bahsettim; SNCF yöneticileri, Fransız ekibi, FFF ve kamu yetkilileriyle birlikte tüm yönleri incelemek için kendimize zaman verdik” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.